Ara
Firma Ekle
Oturum Açın

Google My Business: Küçük İşletme Sahipleri için SEO’yu Güçlendirmek için 29 İpucu

Google My Business: Küçük İşletme Sahipleri için SEO’yu Güçlendirmek için 29 İpucu

İşletme girişi bilgilerinizi, incelemelerinizi, fotoğraflarınızı ve konumunuzu Google aramada, Google Haritalar’da ve yerel aramada kolayca yönetmek için Google My Business’ı nasıl kullanacağınızı öğrenin

Google My Business, yerel arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza ve daha fazla müşteriye ulaşmanıza yardımcı olacak en güçlü araçlardan biridir. Ancak bu fırsattan tam olarak yararlanmak için profilinizi sahiplenmeli ve tamamlamalı ve sizinki gibi işletmeleri arayan müşteriler tarafından bulunacak şekilde optimize edildiğinden emin olmalısınız. Manta’nın 29 maddelik kılavuzu, bir dinamit Google My Business profili oluşturmak, SEO’nuzu artırmak, konumunuzu Google Haritalar’a eklemek ve yerel aramada daha üst sıralarda yer almak için ihtiyacınız olan tüm yanıtları sağlar.

1. Google My Business nedir?

Google My Business, Google’ın şirketler için listeleme platformudur. Milyonlarca küçük, orta ve büyük işletme, arama sıralamalarını yükseltmelerine ve yerel müşterilerin önüne çıkmalarına yardımcı olan Google My Business profillerine sahiptir.

2. İşletmeniz Neden Google Benim İşletmem Profilini Kullanmalı?

Şirketiniz için bir Google My Business profili oluşturmak, şirketinizin Google arama motoru sonuçlarında, Google yerel arama sonuçlarında ve Google Haritalar sonuçlarında görünmesine yardımcı olacaktır. Şirketinizin Google My Business diğer çevrimiçi işletme listesi sitelerinde nasıl göründüğünü görmek için bu otomatik işletme listesi aracını kullanın.

Şirketinizi Google My Business’ta listelemek:

 • Arama sonuçlarında görünmenize yardımcı olur
 • Harita sonuçlarında görünmenize yardımcı olur
 • Yerel aramalarda sıralamanıza yardımcı olması için konumunuzu ve potansiyel müşterilerin konumlarını kullanın
 • Müşterilerin işletmenizi inceleyebilecekleri bir yer sağlayın

“Google My Business, daha fazla yerel işletmenin yararlanması gereken gerçekten önemli bir araç. SeoWorks için bir SEO stratejisti olan Brandon Schroth, müşterilerin sizi kolayca bulmasına yardımcı olmak için çok önemlidir . “En iyi kısım? Doğru optimize edildiğinde, sayfa normal organik arama sonuçlarının üzerinde görünür. “

3. Google İşletme Girişlerim Nasıl Görünüyor?

Gigi’s Cupcakes için bu Google Benim İşletmem girişi, harika bir küçük işletme girişinin neye benzediğini gösterir:

4. Google My Business’ın Maliyeti Ne Kadardır?

Hiçbir şey değil!

Şirket bilgilerinizi Google My Business’a eklemenin herhangi bir ücreti yoktur. Schroth, “Kullanımı ücretsiz ve yerel işletmelere önemli bilgileri doğrulayarak ve güncelleyerek çevrimiçi varlıklarını yönetmeleri için bir yol sunuyor” dedi.

5. Google My Business Nasıl Çalışır?

Şirketinizi Google’da listelemek, küçük işletme adınızın, adresinizin, telefon numaranızın, saatinizin ve açıklamanızın tüm Google internet platformlarında doğru ve tutarlı bir şekilde listelenmesini sağlar.

 • Google arama sonuçları
 • Google’ın Yerel Paketi
 • Google Maps
 • Google incelemeleri

Google My Business, birden çok konum da dahil olmak üzere Google işletme profilinizin tamamını tek bir gösterge tablosundan yönetmenize olanak tanır.

6. Google My Business Ne Yapar?

Google My Business, işletmenizin Google’da görünme şeklini kontrol etmenize olanak tanır. Google My Business’ı kullanarak şirketinizin:

 • Sizin için önemli olan ad, adres ve telefon numarası (NAP bilgileriniz)
 • Mevcut çalışma saatleriniz
 • Konumlarınızın her biri için coğrafi bilgiler

Bu temel özelliklerin yanı sıra, Google My Business profilinize fotoğraflar ekleyebilir ve olumlu müşteri incelemelerini teşvik edebilirsiniz.

7. Google+ veya Google İş Dünyası Rehberi Sayfalarına Hâlâ İhtiyacınız Var mı?

Hayır.

Küçük işletmenizin Google My Business kontrol panelinden ihtiyacınız olan her şeyi yönetebilirsiniz.

Google My Business’a yüklediğiniz NAP bilgileri, fotoğraflar ve diğer tüm bilgiler otomatik olarak tüm Google platformlarında doldurulacaktır. Küçük işletme AdWords hesabınızı Google My Business kontrol panelinizden bile yönetebilirsiniz.

Bunlar, Google’ın Google My Business’ta şirketinizi temsil etmeye yönelik temel yönergeleridir:

 • Tabelalar, kırtasiye malzemeleri ve diğer markalarda gerçek dünyada tutarlı bir şekilde temsil edildiği ve tanındığı için işletmenizi temsil edin.
 • Adresinizin doğru ve kesin olduğundan emin olun.
 • Temel işinizi genel olarak tanımlamak için gereken en az sayıda kategori seçin.

8. Google Haritalar için Ayrı Bir Küçük İşletme Girişi Oluşturmanız Gerekiyor mu?

Hayır.

Konum bilgileriniz, Google My Business kontrol panelinizden otomatik olarak Google Haritalar’a entegre edilir.

9. Google My Business Kontrol Panelinden Ne Kadar Yönetebilirsiniz?

Küçük işletmenizin Google’daki görünümü için ihtiyacınız olan her şeyi Google My Business kontrol panelinden yönetebilirsiniz.

Google My Business kontrol paneli şöyle görünür:

Bu kontrol panelinden şunları yapabilirsiniz:

 • İşletme bilgilerinizi güncelleyin ve Google arama ile Google Haritalar’da otomatik olarak güncellenmesini sağlayın
 • Müşterinin yeni yorumları için uyarılar alın ve bunlara yanıt verin
 • İşletmenizle çevrimiçi olarak kimlerin etkileşime girdiğini görmek ve sizi nasıl bulduklarını öğrenmek için Google’ın “analizler” özelliğini kullanın
 • Google My Business profilinizden web sitenizi kaç kişinin tıkladığını görün
 • İnsanların Google My Business profilinizden işletmenizi ne sıklıkla aramak için tıkladıklarını görün
 • İnsanların Google My Business profilinizden ne sıklıkla yol tarifi istediğini görün
 • İnsanların işletmenizi Google arama sonuçlarında zaman içinde ne sıklıkla gördüğünü görün
 • AdWords’ü Google My Business profilinizden yönetmek için AdWords Express’i kullanın

10. Şirketim Google My Business’ta veya Google Haritalar’da Zaten Listelenmiş mi?

Google My Business arama çubuğunda işletmenizi arayarak başlayın .

Şirket bilgileriniz zaten Google’ın sistemindeyse, ekranınızda görünecektir. Google sizden hesap için kayıtlı iletişim e-postasını doğrulamanızı isteyecektir.

 11. Şirketinizi Google My Business’a Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Google’ın işletmeniz hakkında hiçbir bilgisi yoksa, size bir dizi adımda yol gösterecektir. İşletme bilgilerinizi siteye eklemek için bu istemleri izleyin. İşletmenizi Google ile doğrulamanız istenecektir, bunu bir sonraki bölümde ele alacağız.

Doğrulama işleminin tamamlanmasını beklerken, fotoğrafları, videoları ve logoyu Google My Business kontrol panelinize hemen yüklemeye başlayabilirsiniz. Siz doğrulama işlemini tamamlayana kadar bunlar çevrimiçi olarak yayınlanmayacaktır.

Şirketinizi Google My Business’a sahiplenmek veya eklemek için Google’ın adım adım demosunu izleyin:

12. Google My Business Girişinizi Nasıl Doğrulayabilirsiniz?

Google Benim İşletmem girişinizi doğrulamanın iki ana yolu vardır: posta kartı veya telefonla.

“Google, şirketin doğrulanmış temsilcisi olduğunuzu anlamak istiyor. Digital Advertising Works ajansının dijital analisti Nathan Barber, bu yüzden giriş kodu veren adrese bir kartpostal gönderiyorlar ”dedi . “Kod doğrulandığında, giriş üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Doğrulama, iş alanınızda sunduğunuz yerel hizmetler için sıralama şansınızı artırır. “

Sizin için doğru olan doğrulama yöntemini belirlemek için Google’ın istemlerini izleyin. Posta kartı ile doğrulama yedi ila 10 iş günü sürecektir.

Google My Business’ta küçük işletmenizi nasıl doğrulayacağınızı öğrenmek için Google’ın adım adım videosunu izleyin:

13. Birisi Google’da Zaten İşletmeme Sahip Çıktıysa?

Birisi girişinizi zaten talep etmişse, şirketinizin listelenmesi sürecinde ek bir adım ortaya çıkacaktır.

Girişinizin sahipliğini kilitlemek için, giriş sahipliğinin devredilmesini istemeniz veya bu kişiden (belki de dijital pazarlamanızı yönetmekten sorumlu bir çalışan) sizi hesaba giriş yöneticisi olarak eklemesini istemeniz gerekir.

Birisi işletmenizi zaten hak talebinde bulunduysa veya doğruladıysa ne yapmanız gerektiğiyle ilgili Google’ın adım adım videosunu izleyin:

14. Google My Business Sayfanıza Neleri Dahil Etmelisiniz?

Google My Business profilinize eklediğiniz bilgiler kendi kendini açıklayıcı görünüyor. Ancak Barber, her işletme sahibinin bilgilerinin Google My Business’ta sunulma biçiminde izlemesi gereken en iyi uygulamalar olduğunu söyledi.

Google My Business profilinize neleri ekleyeceğiniz ve bunu nasıl doğru yapacağınızla ilgili aşağıdaki yönergeleri sundu:

 1. Tutarlı İşletme Adı, Adresi ve Telefon Numarası
  “Tüm işletme ayrıntılarınızın diğer çevrimiçi girişlerle tutarlı olduğundan emin olmak istersiniz. Google, NAP’nizi tüm farklı kaynaklardan alır, ancak onlara tutarlı bir iş alıntıyla doğru bilgileri söylerseniz, yerel aramada arama motorlarında çevrimiçi görünürlüğünüzü artıracaksınız ”dedi.
 2. Benzersiz İşletme Açıklaması
  “Google, ‘hakkında’ bölümünüzün tamamen benzersiz olduğunu ve kendi web sitenizden yapıştırılmadığını görmek istiyor. Benzersiz bir açıklamaya sahip olduğunuzda, hedeflenen anahtar kelimeleriniz ve iş odağınız, arama motorlarında daha görünür hale gelmek için daha uyumlu hale gelecektir. Maksimum GMB dönüşü için açıklamaya bir köprü eklemeyi unutmayın ”dedi.
 3. Doğru İşletme Kategorisi
  “Doğru işletme kategorisini seçmek, doğru kullanıcının arama amacını bulmak için çok önemlidir. Doğru kategorinizi belirleyerek (ne kadar az o kadar iyi), doğru arama trafiği türleri için görüneceksiniz. Hangi kategoriye karar vermekte güçlük çekiyorsanız, tüm rakiplerinize bakın ve kazanan listeleri araştırın ve kategorilerini kopyalayın ”dedi.

15. Birden Çok Konum için Google My Business

Tek bir Google My Business profilinden 10 adede kadar işletme konumunu yönetebilirsiniz. 10’dan fazla konum için Google My Business Konumları kontrol panelini kullanmanız gerekir .

16. Yinelenen Google İşletme Girişleri Bir Sorun mu?

Evet.

Dijital pazarlama ajansı Pure Visibility’nin yerel arama sorumlusu Alicia Patil, tek bir işletme konumu için yinelenen girişlerin Google Benim İşletmem girişinizin değerini zayıflatabileceğini söyledi .

“Geçmişte
işletmenizin adının eski adresleriyle veya farklı sürümleriyle oluşturulmuş olabilecek yinelenen sayfaları aramak önemlidir . Bu yerleri birleştirin veya kapatın, “diye tavsiye etti Patil.

“Aynı konum için birden fazla Google My Business sayfasına sahip olmak, yerel sıralama şansınızı zedeleyebilir” diye açıkladı. “Eski, yanlış bilgilerin sağlanması da kullanıcı deneyimi için bir sorun olabilir.”

17. Yinelenen Girişler Nasıl Kaldırılır

İşletmeler, yinelenen girişlerden kurtulmak için telefonla, e-postayla, sohbet yoluyla veya Facebook veya Twitter aracılığıyla Google My Business desteğiyle iletişim kurabilir.

Big Leap dijital pazarlama ajansı için yerel SEO uzmanı olan Austin Lund şu adımları önerdi:

 1. Öncelikle, eski girişin Google+ sayfasını silin (varsa).
 2. Ardından, Facebook veya Twitter’da Google My Business destek ekibine bir mesaj gönderin veya bir sohbet başlatın , bir arama talep edin veya bir e-posta gönderin .
 3. Lund aşağıdaki mesajı göndermenizi önerir:

“Merhaba, lütfen bu eski girişi [eski girişin Google Haritalar liste URL’sini ekleyin] mevcut girişe [mevcut girişin Google Haritalar liste URL’sini ekleyin] taşıyabilir misiniz? Ayrıca lütfen eski girişin incelemelerini mevcut girişe aktarabilir misiniz? “

Yinelenen Girişler Nasıl Kaldırılır

18. Google My Business Profilinizdeki Bilgileri Nasıl Düzenler veya Değiştirirsiniz?

Profilinizdeki bilgileri doğrudan Google My Business kontrol panelinizden düzenleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

Saatler, konum veya diğer bilgilerde değişiklik yapmakta zorluk çekiyorsanız, Facebook veya Twitter’da Google My Business destek ekibine bir mesaj gönderin veya bir sohbet başlatın, bir arama talep edin veya bir e-posta gönderin.

19. Google My Business Listenizi En İyi Sonuçlar için Optimize Edin

Dijital pazarlama ajansı Odd Dog Media proje yöneticisi David Mulqueen, Google Benim İşletmem listenizi optimize ederken akılda tutulması gereken en önemli şeylerden birinin tutarlılık olduğunu söyledi .

“Adınız, imajınız, mesajınız, çalışma saatleriniz gibi genel bilgileriniz, iş kategoriniz ve insanların sizi nasıl bulabilecekleri gibi şeylerin tutarlı olduğundan emin olmak istiyorsunuz” diye tavsiye etti. “Google My Business sayfanız tutarlı değilse, Google’ın kullanıcıları için güvenilir bir bilgi kaynağı olarak işletmenize nasıl güvenmesi gerekiyor?”

Notice dijital reklam ajansı strateji başkan yardımcısı Nicholas Kinports, GMB profilinizi optimize etmek için aşağıdaki ipuçlarını sundu:

 • İçerik, İçerik, İçerik Ekleyin!
  “Mümkünse 360 ​​derecelik fotoğraflar ve videoların yanı sıra, işletmenizin iç kısmı dahil yüksek çözünürlüklü görüntülerini ekleyin. Kinports, ne kadar harika içerik eklerseniz, Google işletmenizi rekabete göre o kadar iyi konumlandırır, “dedi. Açıklamalar yazarken, “Doğal, yardımcı ve okunması kolay bir düzyazı yazın. Google harika bir kullanıcı deneyimini seviyor! “
 • Anahtar Kelimeleri Akıllıca
  Seçin Müşterilerinizin aradığını bildiğiniz anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini seçin ve
  uygun olan yerlerde profilinizi doldurun. Temel anahtar kelime stratejileri için bu iki dakikalık videoyu izleyin:

20. Google My Business’tan Google Haritalar’a ve Google Arama’ya Fotoğraf Ekleme

Fotoğraf ekleme Google My Business profiline de Google Maps ve arama sonuçlarına bu fotoğrafları katacak. Unutmayın, müşteriler görsel olarak motive olurlar ve konumunuz ile ürünlerinizin veya hizmetlerinizin fotoğrafları yeni işlerin ilgisini çekmek için çok yol kat eder.

Barber of Digital Advertising Works, “Şirketinizin alakalı fotoğraflarını eklemek istiyorsunuz,” önerisinde bulundu. Bu, binanın içini, dışını, çalışanları, geçmiş çalışmaları, logoları ve diğer çeşitli fotoğrafları içerir. Sağlanan görüntüler, Google’a gerçekten gerçek bir işletme olduğunuza dair güçlü sinyaller gönderecektir. Sağlanan fotoğraflar, Google arama motoru bölümünün ‘resim’ bölümünde daha kolay bulunacaktır. “

Google My Business profilinize fotoğraf eklemeye ilişkin adım adım talimatlar için bu Google demosunu izleyin:

21. Google Yorumları nedir?

Müşteriler işletmenizi Google’da inceleyebilir. Bu iki dakikalık video, Google incelemelerinin küçük işletmeler için nasıl işlediğini açıklıyor.

22. Google My Business Listenizde Müşteri Yorumları Görünüyor mu?

Evet, müşteri yorumları Google My Business profilinizde görünür. Arama sonuçlarında ve Google Haritalar’da göründüğü şekliyle Google My Business listenizin üst kısmındaki bir ila beş yıldız arası değerlendirme, müşteri incelemelerinden aldığınız olumlu puanların sayısına göre belirlenir.

Odd Dog Media’dan Mulqueen, Google incelemelerinin, satın alma işlemi yapmanın “araştırma aşamasında” olan potansiyel müşteriler için önemli olduğunu söyledi. Harika yorumlar gören kişilerin rakipleriniz yerine şirketinizi deneme olasılıkları daha yüksektir. Ve bu Google yıldız derecelendirmeleri “en önemli olanlar” dedi.

Mulqueen, “Geçmişte hizmetlerinden çok memnun olan ve bir inceleme bırakmak isteyecek kadar mutlu olan mevcut mutlu müşterilerden” yorum isteyerek işe başlayın. “Bunlar, Google’da giderek daha fazla yorum alma konusunda ivme kazanmanın garantili bir yolu.”

23. Google’da İyi Yorumları Nasıl Alabilirsiniz?

Post Modern Pazarlama’nın baş yazarı ve araştırmacısı John Nesler, “Google’da iyi incelemeler almanın yolu onları istemekten geçer” dedi . Müşteriler, gerçekten iyi deneyimler yaşadıklarında bile çevrimiçi bir inceleme bırakmayı düşünmezler.

“Aslında, genellikle kötü bir deneyim yaşadıklarında bir inceleme yazma zahmetine girme konusunda en çok ilham alıyorlar” dedi. Bu, mutlu müşterilerden yorum bırakmalarını istemeyi iki kat daha önemli hale getirir.

“Bir müşteriyle gerçekten sağlam ve iyi hisseden bir etkileşiminiz olduğunda ve sizi iyi konuşan biri olarak etkilediğinde, onlara sadece ‘Hey, bizi Google’da incelemek için birkaç dakikanızı ayırır mısınız? ? ‘”Çoğu zaman size yardımcı olmaktan mutlu olacaklar, dedi Nesler.

Dijital pazarlama şirketi Deep Field’ın CEO’su Jim Lastinger, Google Benim İşletmem sayfanıza bağlantı içeren bir broşür dağıtmayı ve inceleme talebinde bulunmayı da düşünebilirsiniz .

Lastinger, “Ancak, broşürü yalnızca açıkça memnun olan ve olumlu bir değerlendirme bırakma olasılığı yüksek olan müşterilere vermek istiyorsunuz,” diye uyardı.

24. Olumlu Google Yorumları Bırakmaları İçin İnsanlara Para Ödemelisiniz?

Hayır. Asla, hiçbir koşulda, Google’da iyi incelemeler bırakması için birine ödeme yapmamalısınız.

Nesler, “Yorumlarla ilgili olarak Google’ın hizmet şartlarının ihlali (Yelp’de olduğu gibi),” dedi Nesler.

Mutlu bir müşteri gönüllerinin iyiliği dışında olumlu bir yorum bırakmak istemezse, “onlara bir sonraki alışverişinde küçük bir indirim teklif edebilirsiniz” diye tavsiye etti.

Nesler, “Bu teklifi duyurmayın veya pazarlama yaklaşımınızın bir parçası haline getirmeyin” dedi. “Ama bir müşteriden zamanını sizin adınıza geçirmesini istiyorsunuz, bu nedenle bazen
onlar için güzel bir şey yapmak uygun olur.”

25. İyi Google Yorumlarına Nasıl Yanıt Verilir?

Nesler, Google Benim İşletmem profiliniz aracılığıyla tüm iyi yorumlarınıza yanıt verdiğinizden emin olun. Ve sadece “Teşekkürler” yazmayın!

“Kişiye ilk adıyla hitap ettiğiniz, müşteri olduğunuz ve incelemeyi yazdığı için onlara teşekkür ettiğiniz ve müşteriyle olan etkileşiminiz hakkında sizi iyi bir ışık tutacağını düşündüğünüz dikkat çekici noktaları eklediğiniz ayrıntılı, düşünceli bir yanıt yazın , “Dedi Nesler.

26. Google My Business’ta Kötü Yorumlara Nasıl Yanıt Verilir?

Mutlu müşterilerinizden gelen olumlu Google incelemelerinin dezavantajı, her işletmenin zaman zaman alacağı kötü incelemelerdir.

“Hiçbir zaman kötü bir incelemeyi cevapsız bırakmayın,” dedi Nesler. “Cevabınızda dikkatli olmazsanız, yarardan çok zarar vermek kolaydır.”

İşte kötü bir incelemeye yanıt vermek söz konusu olduğunda Nesler’in izlediği ve müşterilerine verdiği temel kurallar:

 1. Sakin ve nazik olun . Sinirli ve sinirli olduğunuzda yanıt yazmayın. Duygularınızı sıkı bir şekilde kontrol etmeniz gerekir. Mutlu yerinizi bulun.
 2. Bu kişiyi toplum içinde tartışmayın. Onun söylediği bir durum, etkileşimi meraklı gözlerden uzaklaştırın. Nazik bir tavırla yola çıkın, “İşletmemizde tatmin edici olmayan bir deneyim yaşamanıza çok üzüldüm.” Ardından, doğrudan size ulaşabilecekleri iletişim bilgilerini sağlayın.
 3. Tam gelişmiş A + müşteri hizmetleri modunda olmanız gerekir . Bu, milyonlarca kez kendini küçümsemeniz veya özür dilemeniz gerektiği anlamına gelmez. Aksine, müşterilerinizin deneyimlerinin nasıl gerçekleşmesi gerektiğini netleştirin. Ne deneyimlemeleri gerekir. Kapınızdan içeri girdiklerinde ne olacak?

27. Yerel Arama Sonuçlarında Daha İyi Yer Almak İçin Google My Business Nasıl Kullanılır?

Google My Business’ın gerçekten önemli işlevi, yerel arama sıralamalarında yerleşiminizi belirlemek için küçük işletmenizin konumunu (veya konumları) kullanmasıdır. Yerel arama sonuçları, müşterinin yakınında bulunan ve fiziksel konumunuza ve onların konumlarına göre Google araması yapan işletmeleri gösterir.

Yerel arama sonuçlarında geri dönen ilk üç işletme, Google’ın Yerel Üçlü Paketi’nde görünür . Yerel paket, konuma dayalı Google arama sonuçlarının en üstünde görünen bir kutudur.

SeoWorks’ten Schroth, Google’ın konuma dayalı yerel arama sonuçları, “müşterilerin sizi kolayca bulmasına yardımcı olmak açısından kritik önem taşıyor” dedi. Google’ın Yerel Üçlü Paketi için rekabetin ağır olduğunu ve küçük işletmelerin yerel Google aramalarının başında bu özel yeri kazanmasının her geçen gün daha da zorlaştığını söyledi.

Schroth, “Bir Google Benim İşletmem girişi oluşturmaya ve sürdürmeye zaman ayırın ve küçük işletmeniz için daha yüksek yerleşim ve daha fazla görünürlük avantajlarından yararlanacaksınız” dedi.

28. Google’ın Yerel Üçlü Paketinde Bir Yer İçin Nasıl Rekabet Edebilirsiniz?

Bir ” yakınımdaki ” araması yaparak şirketinizin Google My Business’ta nasıl ölçüldüğünü görebilirsiniz . Yakınımdaki aramalar, yakındaki işletmeleri önermek için internet kullanıcısının konumunu kullanır.

“İşletmenizin yerel rekabet ortamını anlamak için, Google Haritalar’da ve Bilgi Grafiği’nde ne tür hesapların gösterildiğini görmek için Google’da” yakınımdaki “ifadesiyle işletmenizin” kategorisini arayın “,” Pure Visibility “nin önerisi.

Patil, “Yorumlar içeren girişlerin ilk önce organik olarak göründüğünü büyük olasılıkla göreceksiniz,” diye ekledi. Neyi farklı yaptıklarını ve kendi yakınımdaki sıralamanızı yükseltmek için neler yapabileceğinizi görmek için bu en iyi işletmelere tıklamayı önerdi.

Etiketler

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.

Oturum açFirma ve Yer Rehberiniz

Daha hızlı oturum açmak veya kaydolmak için sosyal hesabınızı kullanın.

veya

Hesap detayları e-posta ile teyit edilecektir.

Şifrenizi Sıfırlayın